Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya Pazarlaması, SMM (Social Media Marketing)

Sosyal medya pazarlaması, markaların kullanıcılarına sosyal medya üzerinden ulaşmasını, görünürlük ve bilinirlik kazanmalarını sağlayan kampanyalar kurgusudur denilebilir. Sosyal medya kanalları tabiatları gereği markaların yeni hizmetlerinin, durum güncellemelerinin veya ilgi çekici yeni ürün fotoğraflarının duyulmasını sağlayabilir.

SMM ve SEO İlişkisi

Sosyal medya pazarlaması direkt olarak arama motoru pazarlamasına da fayda sağlamaktadır. SEO metriklerinden biri olan sosyal medya paylaşımları arama motorlarında markaya ait web sitesini yukarıya taşımaya yardımcı olacaktır. Bu yüzden iyi yönetilen bir sosyal medya hesabı gerek organik paylaşımlarla gerekse ücretli paylaşımlarla Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarında firmanızı zirveye taşıyacaktır.

Markanız İçin Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya pazarlaması ücretli veya organik olarak yapılabilir. Organik olan sosyal medya yönetimi kampanya kurgusunda markalar, mevcut müşterilerini korumaya yönelik tutum sergileyebilirler. SMM için oluşturulacak ücretli kurguda ise markalar, demografi ve davranışlarına göre segmente edilmiş kitleye rahatça ulaşabilirler.

Facebook reklamları, Instagram reklamları, Twitter reklamları, Linkedin reklamları ve Youtube reklamları gibi kampanya türleri sosyal medya pazarlamasında hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır. Sosyal medya reklamları ile ilgili yeniliklere, yazı dizilerine ve hesabınızı nasıl daha iyi yöneteceğinize dair güncel bilgilere blog kısmından ulaşabilir, SMM kampanyalarınız için 15 Metrekare Dijital Reklam Ajansı‘nın uzman ekibinden ücretsiz analiz talep edebilirsiniz.

Dijitalde Hedeflerinizi Tutturun

Doğru dijital medya planlaması ile potansiyel müşterilerinize ulaşın

Neler Yapıyoruz?

Dijital yarışta rakiplerinizden kolayca sıyrılın
FACEBOOK REKLAMLARI
Facebook reklamları ile müşterilerinizi davranışlarına, sosyo-ekonomik durumlarına göre hedefleyin.
Detaylar >
INSTAGRAM REKLAMLARI
Instagram reklamları ile doğru hedef kitleye kolayca ulaşabilir, edindiğiniz müşterilere bağımlılık kazandırabilirsiniz.
Detaylar >
YOUTUBE REKLAMLARI
Youtube reklamları sayesinde branding, remarketing ve yeni ürün tanıtımı kampanyalarınızdan en iyi verimi alın.
Detaylar >
LINKEDIN REKLAMLARI
Linkedin reklamları sayesinde sosyal medyanın en profesyonel ağında sadık müşteriler elde edin.
Detaylar >
DİJİTAL MEDYA PLANLAMA
Dijital ve geleneksel medyada bütçenizin en doğru şekilde yönetilmesini sağlayarak dönüşümlerinizi artırıyoruz.
Detaylar >
SEM - SEARCH ENGINE MARKETING
Arama Motoru Pazarlaması (SEM), arama motorlarında en görünür alanlarda yer almanızı ve dönüşümleri artırmanızı sağlar.
Detaylar >